Fotovoltaik Panel Pazarında Hızlı Büyüme 2014′te Tekrar Başlayacak!

Tarih: 28/10/2013

Araştırma kuruluşu IHS’ye göre fotovoltaik panel pazarı gelecek yıl yüzde 18  büyüme gösterecek.
Pazar araştırma kuruluşu IHS tarafından yapılan bir analizde fotovoltaik güneş paneli sektöründe son iki yıldır yavaşlayan büyüme hızının 2014′te tekrar  yükselişe geçeceği öngörüldü.
Kuruluşun öngörüsüne göre gelecek yıl küresel fotovoltaik sektöründeki  büyüme oranı yüzde 18′e yükselerek pazarın 41 GW’lık büyüklüğe ulaşmasını  sağlayacak.
IHS’ye göre bu büyümede düşen sistem fiyatları nedeni ile kurulumların  artacak olması, gelişmekte olan ülkelerde yeni pazarların açılması ile ABD, Çin  ve Japonya gibi ülke pazarlarındaki büyüme etkili olacak.
Kuruluş daha önceki analizlerinde de fotovoltaik pazarında büyüme  beklediğini ayrıca bu durumun fotovoltaik panel üreticilerinin gelir ve karlılıklarına da önemli oranda yansıyacağı değerlendirmesinde bulunmuştu.
Kuruluş 2013′te ise küresel fotovoltaik panel talebinin 35 GW olarak  gerçekleşeceğini öngörüyor.
Bununla birlikte kuruluşa göre Almanya ve İtalya gibi ülkelerde 2014 yılında  güneş elektriği kurulumlarında durgunluk veya gerileme yaşanabilecek iken,  Türkiye, Polonya, Ukrayna ve Rusya gibi ülkelerde ise hızlı büyüme  görülecek.
 
 
Kaynak: enerjigazetesi.com

Ολοκληρωμένες λύσεις στη μελέτη, αδειοδότηση, κατασκευή και συντήρηση Φωτοβολταϊκών σταθμών παραγωγής ηλεκτρικής ενέργειας, ή και αποθήκευσης ενέργειας, Υβριδικών συστημάτων ΑΠΕ, και Εξοικονόμησης Ενέργειας Κτιρίων.

Επικοινωνία

Τοποθεσία

© 2022 Mε επιφύλαξη παντός νόμιμου δικαιώματος